Naszym zadaniem było zagospodarowanie działki wokół domu jednorodzinnego usytuowanego na osiedlu zamkniętym w Biedrusku, nieopodal lasu, z widokiem na staw. Mieliśmy przygotować projekt ogrodu o powierzchni ok. 1100m2, który pozwoliłby domownikom nie tylko cieszyć się pięknym otoczeniem, lecz także spędzać w nim czas zarówno aktywnie, jak i odpoczywając czy spożywając wspólne posiłki na dużym, wyniesionym tarasie.

Projektowany ogród miał cieszyć oko, być praktyczny, a jednocześnie być łatwy w pielęgnacji.

Aby spełnić założenia rodziny, na frontowej części działki dominują rośliny zimozielone, w tym zwiększający prywatność szpaler formowanych cisów. Żywopłot ten jest jednocześnie tłem dla barwnych kompozycji z różnego rodzaju roślin kwitnących.

Dalsza część ogrodu przewiduje miejsce do wypoczynku, zabawy czy nawet „dzikie” ognisko. Ciekawym elementem są m.in. dwa niskie stoki, które nie tylko wyeksponują rosnące na nich rośliny iglaste oraz rabaty kwitnących krzewów i bylin, lecz sprawią także, że ogród będzie wydawał się starszy. Całość, zarówno z przodu, jak i z tyłu domu dopełnia odpowiednie oświetlenie.

W bliskim sąsiedztwie kuchni, na granicy frontowej usytuowany został także ogród warzywny, przesłonięty kompozycją roślin liściastych i iglastych, a po lewej stronie fragmentem żywopłotu z graba pospolitego.