Podstawowym założeniem naszych prac było zaprojektowanie zieleni wokół basenu, jak również pozostałej powierzchni posesji. Całość nawiązywać miała do charakteru fasady oraz wnętrza domu.

Projekt ogrodu miał odzwierciedlać styl domu, a także stanowić jego dopełnienie.

Posesja podzielona jest na dwie części. Powierzchnia dostępna od frontu, otwarta na osiedle, odgrodzona jest od części wypoczynkowej ogrodzeniem z furtką. Z zasadzoną tu roślinnością wyglądającą atrakcyjnie przez cały rok pełni funkcję reprezentacyjną. Przeważają tu proste kompozycje o płynnych, swobodnych liniach.

Tył opiera się na prostokątnych i kwadratowych kształtach rabat wpasowujących się w styl budynku mieszkalnego. Wyzwanie stanowił tu jednak nie tyle basen, lecz betonowy słup elektryczny, który przysłonięty został żywotnikami olbrzymimi w odmianie „Atrovirens”.

Roślinność w tej części połączona została w swobodne, kolorowe kompozycje. W lewym narożniku działki zaproponowaliśmy wysokie rośliny iglaste o barwnych igłach i ciekawym pokroju. Dopełnieniem są karłowe iglaki, magnolia oraz trawy ozdobne. Prawa strona to smukłe świerki serbskie, jodły koreańskie, świerk kłujący, a także wyróżniające się na ich tle wiśnia piłkowana, klon palmowy oraz kwitnące byliny i trawy ozdobne. To one przylegają do części basenowej.

Ciekawym elementem projektu ogrodu jest wyniesiona rabata ziołowo-warzywna zbudowana na nawierzchni z drobnego otoczaka, usytuowana za tarasem, na który prowadzą drzwi wychodzące z kuchni.