Głównym założeniem jest nadanie przestrzeni wokół domu charakteru otwartego, który ciekawymi barwami i formami roślin będzie zachęcał do spacerów i wypoczynku. Projekt ogrodu przewiduje ponadto miejsce do polanę trawnikową stanowiącą m.in. miejsce do zabaw dla dzieci.

Projekt ogrodu, który latem będzie kusił kolorami i zapachem, a zimą pozostanie równie atrakcyjny.

Do zagospodarowania mieliśmy powierzchnię o ok. 850m2. W projekcie ogrodu należało uwzględnić zarówno roślinność o charakterze dekoracyjnym, jak również krzewy owocowe czy miejsce na uprawę ziół i warzyw. Pozostałe istotne elementy to miejsce do zabaw oraz domek narzędziowy.

W całym ogrodzie projekt przewiduje przede wszystkim kolorowe i pachnące rośliny liściaste. Od frontu przeważają płynne kompozycje, w których dominują krzewy zimozielone oraz liściaste o barwnych kwiatach. Trzon stanowią jodły koreańskie, a dopełnieniem jest kwitnąca całe lato róża oraz lilak rosnący w formie piennej.

Z tyłu, w najdalsze części ogrodu usytuowany jest domek narzędziowy, przesłonięty szpalerem z zimozielonej laurowiśni wschodniej. Za nim maliniak. Poziomki i borówki amerykańskie mają swoje miejsce pod żywopłotem, po prawej stronie. Ogród warzywno-ziołowy stworzą donice ustawione na tarasie. Uzupełnieniem będzie tu śliwa wiśniowa przy lewej granicy z sąsiadem. Ciekawym elementem jest także zagajnik z trzech brzóz, krzewów i bylin – mahonii, host sieboldiana oraz jałowca w odmianie „Nana”.