Celem w tym przypadku było stworzenie miejsca, które spełniałoby potrzeby wszystkich domowników i jednocześnie pozwalałoby im wypocząć ciesząc oczy zasadzoną roślinnością. Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym w Krzyszkowie to możliwość zagospodarowania powierzchni o ok. 1100m2.

Projekt ogrodu zakłada stworzenie praktycznej, łatwej w utrzymaniu i jednocześnie atrakcyjnej wizualnie przestrzeni dla całej rodziny.

Od frontu projekt ogrodu zakłada zasadzenie masywnej roślinności zimozielonej, której trzonem byłaby kompozycja roślin iglastych – tło dla niższych roślin kwitnących, ozdobnych z liści bylin oraz traw. Dopełnieniem frontowej części działki są karłowe iglaki, a także subtelne oświetlenie w postaci luźno rozmieszczonych kul oświetleniowych.

Z tyłu domu, za tarasem rozpościera się widok na kwitnące w różnych porach roku krzewy i drzewa o barwnych liściach oraz plac zabaw dla dzieci. Ta część ogrodu podzielona jest na dwa wnętrza otoczone żywopłotem z buka pospolitego, przedzielone zimozielonym cisem – jednym z najszlachetniejszych, długowiecznych drzew.

Jedna z części to polana trawnikowa do gier i zabaw otoczona barwną roślinnością. Druga to miejsce na ogród ziołowo-warzywny uzupełniony o kilka drzew i krzewów owocowych, domek gospodarczy i drewutnię, a także miejsce wydzielone na psią toaletę. Jednocześnie zastosowane to krzewy zostały dobrane tak, by nie przysłaniały widoku na drzewa rosnące poza posesją.